Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Moje články

PRYČ SE STRESEM A DEPRESEMI

JAK NA TO?

Vše v našem životě je velmi jednoduché. I deprese a stresu se může člověk zbavit velmi jednoduše, ale první věc co musí udělat je, že musí chtít. Slovo musí nahradím slovem měl by - pokud sám chce.

Většina lidí si myslí, že to není už možné, aby to vše bylo tak jednoduché, vždyť kdyby to přece bylo tak jednoduché - proč nám po Zemi chodí skleslí, stresovaní, zamračení a věčně nadávající a stěžující  si lidé? Samozřejmě, že to chápu, že mají lidi tyto pocity, protože jsem si tím sama prošla, už jsem si myslela, že se neumím smát, že se neumím z ničeho radovat a úplně jsem zapoměla vnímat krásu kolem sebe. Neměla jsem se ráda za to, že jsem  hned po ránu naprdlá na celý svět, nedělalo mi to dobře ani fyzicky, ani psychicky a vlastně jsem ani nevěděla proč.

A tady jsme u toho… jak tedy na ten stres a depky, nebo se z toho aspoň na chvíli vymanit. I malé krůčky mohou udělat velké věci. Takže:

1. Musíme to hlavně chtít. To znamená, nesmíme se chtít pořád babrat v nějakém problému. Jasně, že se problémy musí řešit - ale řešit a ne se v tom pořád šťourat. Lidi totiž velice rádi vytahují už dávno prošlé věci na povrch. Je to zbytečné - už to bylo a nemá cenu se k tomu vracet - jedině při odpuštění a to je potom v pořádku.

2. Mějme se rádi a dopřejme si to nejlepší pro nás. Nemyslím tím, abychom byli škrobáci a všechno chtěli jen pro sebe - takové to hamty hamty. Myslím tím, abychom na sebe nezapomínali ve smyslu krásy, zdraví, zdravého sebevědomí, abychom si uměli udělat radost, abychom pociťovali a rozdávali lásku. Pokud si totiž o sobě budeme myslet pořád to špatné, jako že za toto můžu já, zase jsem to udělal - a blbě, já to nedovedu, to neumím, nedej Bože - nikdo mě nemá rád, jsem prostě nemožný/á. Tak to je všechno špatně - nepodceňujte se a nejprve vše vyzkoušejte, než řeknete „to nesvedu“, rozhlédněte se kolem sebe a na chvíli se zastavte, abyste viděli, kolik milujících lidí máte kolem sebe, kterým na vás záleží.

3. Začněte kolem sebe vnímat krásu. A to krásu čehokoli - krásu přírody, krásu doteku milované osoby, krásu lásky, krásu úsměvu, zaposlouchejte se do zpěvu ptáků, do šumění lesa, do bzukotu hmyzu na loukách, vnímejte, jak se vám vlahý vánek opírá do tváří a pociťujte štěstí, že to všechno můžete vnímat.

Samozřejmě, že bych tady mohla vypsat dalších X bodů, ale já si myslím, že toto úplně stačí. Jsou to tak obyčejné věci, přitom tak kouzelné a zázračné.

Pokud se vám podaří si vzít tyto 3 body k srdci, uvidíte, že se vám změní celý svět. Najednou uvidíte i plno úsměvů na tvářích druhých lidí a ucítíte nekonečný proud úlevy a lásky.

 

Z celého svého srdce vám to přeji

Iveta Kocábová - Relax a pohoda

 

 

 

 

TOPlist
aktualizováno: 25.09.2015 15:42:27